Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Informacja dotycząca programu ,,Rodzina 500 +”

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu informuje, że jest jednostką odpowiedzialną za realizację w naszej Gminie programu ,,Rodzina 500 plus”.

Planowany start programu wyznaczony jest na 1 kwietnia 2016 r.

Wniosek o świadczenie będzie można złożyć w ciągu trzech miesięcy od wejścia w życie ustawy. Organ wyda decyzję i wypłaci pieniądze w ciągu trzech miesięcy od wpłynięcia wniosku. Pierwsza wypłata świadczeń ma nastąpić do końca czerwca 2016 r., z wyrównaniem od kwietnia 2016 r., bez względu czy wniosek zostanie złożony w kwietniu, maju czy do 10 czerwca 2016 r.

W przypadku złożenia wniosku od 1 lipca 2016 r., prawo do świadczeń będzie przysługiwać bez wyrównania od miesiąca złożenia wniosku.

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom w okresie 2 pierwszych miesięcy wydłużymy godziny urzędowania Ośrodka do godziny 16.

Świadczenie wychowawcze ma przysługiwać na każde drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat. W przypadku starania się o wsparcie na pierwsze dziecko trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe: 800 zł netto lub 1200 zł netto w przypadku dziecka niepełnosprawnego.

Wzór wniosku o świadczenie wychowawcze został przyjęty w dniu dzisiejszym Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 lutego 2016 r. w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenie wychowawcze (Dz. U. poz. 214) Bezpłatny wniosek o świadczenie będzie dostępny do pobrania w najbliższych dniach na stronie MGOPS w Piszu!

 

Wiarygodne informacje mogą Państwo pozyskać np. na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – http://www.mpips.gov.pl/ - zakładce „Rodzina 500+” oraz od pracowników naszego Działu Świadczeń Rodzinnych

Data powstania: środa, 24 lut 2016 09:38
Data opublikowania: środa, 24 lut 2016 09:38
Opublikował(a): Zbigniew Podbielski
Zaakceptował(a): Zbigniew Podbielski
Artykuł był czytany: 2255 razy