Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

BOŻONARODZENIOWA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 8 – 9 grudnia (piątek, sobota) Świąteczna Zbiórka Żywności tradycyjnie już na terenie Pisza organizowana była przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy w Piszu, Ośrodek Profilaktyki i Terapii oraz parafialne oddziały Caritas: Św. Jana Chrzciciela, Matki Boskiej Ostrobramskiej i Świętego Józefa Oblubieńca.

Przed Bożym Narodzeniem chętnie otwarliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili produkty spożywcze i przekazali na rzecz potrzebujących, wynik świątecznej zbiórki okazał się najlepszy w ostatnich latach. Przez 2 dni do specjalnie ustawionych koszy, wózków sklepowych udało się zebrać 1452,85 kg żywności!

Jak co roku dużą część zebranego towaru stanowił: cukier (260,50 kg), mąka (439 kg), olej (12,35 kg), makaron (301,30 kg) przetwory mięsne i rybne-konserwy (27,37 kg), kasze (44,42 kg), płatki śniadaniowe (27,57 kg), herbata (12,79 kg), czekolada (36,69 kg), ciasta i wyroby cukiernicze (70,75 kg). Zebrano również kawę, napoje, tłuszcze, owoce, chemia i przyprawy.

Żywność zebrana podczas tegorocznej akcji zostanie przekazana w formie świątecznych paczek głównie osobom starszym, samotnym, chorym i bezdomnym.

W akcję zaangażowali się wolontariusze i uczniowie piskich szkół podstawowych i średnich, którzy zachęcali do dzielenia się żywnością rozdając ulotki i dziękując za dary miłym uśmiechem.

Dziękujemy uczniom i wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 4, Zespołowi Szkół Nr 1, Zespołowi Szkół Katolickich, Zespołowi Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną.

Serdecznie dziękujemy opiekunom: Dorocie Stasik, Jolancie Zawalich, Damianowi Żyluk, Teresie Prześlewicz i Ewie Nowickiej oraz Panu Stanisławowi Pietruszce.

Bardzo dziękujemy Personelowi sklepów za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Dziękujemy Powiatowej Straży Pożarnej za przewiezienie zebranych produktów.

Przekazujemy serdeczne podziękowania również wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością. Hojność ofiarodawców przekroczyła nasze oczekiwania.

 

 

 

Data powstania: piątek, 15 gru 2017 10:03
Data opublikowania: piątek, 15 gru 2017 10:59
Opublikował(a): Zbigniew Podbielski
Zaakceptował(a): Zbigniew Podbielski
Artykuł był czytany: 1308 razy