Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

"Letnie pikniki rodzinne" w Liskach i Borkach 03.09.2011r

„LETNIE PIKNIKI RODZINNE” w Liskach i Borkach

dnia 03.09.2011r

W ramach działań o charakterze środowiskowym zgodnie z harmonogramem w dniu 3 września 2011r. zorganizowane zostały  pikniki rodzinne w dwóch miejscowościach: w Borkach i Liskach.

Spotkania odbyły się przy Świetlicach wiejskich, w których uczestnicy projektu „Piska Akademia Aktywności” w ramach Programu Aktywności Lokalnej odbywają zajęcia i warsztaty aktywizujące.

W piknikach wzięli udział uczestnicy PAL, ich rodziny, sąsiedzi oraz zaproszeni goście, łącznie 208 osób oraz pracownicy ośrodka.

Jednym z głównych punktów programu spotkań był plenerowy spektakl rozrywkowo-integracyjny,

pt.: „W 80 minut dookoła świata”, wystawiony przez Teatr pod orzełkiem. Prowadzone przez zawodowych aktorów gry i zabawy wprowadziły zarówno dorosłych jak i dzieci w wesoły nastrój, miały pozytywny wpływ na integrację środowiska lokalnego w poszczególnych miejscowościach.

Kolejnym punktem programu, szczególnie wyczekiwanym przez rodziców były występy tańca z ogniami przygotowanymi przez młodzież biorącą udział w projekcie . Po kilku dniach przygotowań uczestnicy mogli zaprezentować się przed rodzinami i znajomymi umiejętnościami nabytymi podczas pobytu w „Kaczym Bagnie- miejscu inicjatyw pozytywnych” w Kurzętniku ( ośrodek edukacyjno -kulturalny).

Celem organizacji spotkań jest integracja i aktywizacja środowiska lokalnego, promocja projektu „Piska Akademia Aktywności”, wzrost akceptacji udziału w projekcie, zmiana postrzegania działań ośrodka pomocy społecznej w środowisku lokalnym, jak również zachęcenie mieszkańców do powielania podobnych inicjatyw.

W ramach pikniku zorganizowany został poczęstunek. W przygotowywania grillowanych specjałów, jak

i całego pikniku chętnie zaangażowała się młodzież, dając tym dobry przykład innym mieszkańcom.

Data powstania: czwartek, 8 wrz 2011 11:35
Data opublikowania: czwartek, 8 wrz 2011 11:39
Opublikował(a): Sławomir Muras
Zaakceptował(a): Sławomir Muras
Artykuł był czytany: 2413 razy