Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Realizacja PAL

W ramach Programu Aktywności Lokalnej w miesiącu wrześniu przeprowadzone zostały Warsztaty muzyczno- taneczne. W świetlicach wiejskich w Liskach i w Borkach młodzież mogła zapoznać się i nauczyć podstaw tańca towarzyskiego i współczesnego. Nauka tańca pomaga kształtować prawidłową postawę ciała, koordynację ruchową, umiejętność skupienia, a także współpracę. Ponadto podczas warsztatów zostało przybliżone uczestnikom znaczenie takich pojęć jak: animacja kultury i czasu wolnego, aktywność artystyczna, kulturalna, sztuka, kultura itp. Młodzież miała możliwość zapoznania się z zasadami pracy z mikrofonem oraz zachowania się na scenie.

Zajęcia miały na celu rozwinięcie zainteresowań młodych uczestników,  a także zwrócenie uwagi na pozytywne i twórcze możliwości spędzania czasu wolnego.

 

W miesiącu październiku w każdej z grup PAL odbył się cykl spotkań pod nazwą „ Mogę zostać wolontariuszem”. Celem warsztatów było propagowanie idei wolontariatu, rozwijanie empatii, uwrażliwienie na potrzeby innych, wzrost odpowiedzialności społecznej.

 

W drugiej połowie października rozpoczęły się Warsztaty dziennikarsko-fotograficzne oraz Warsztaty tańca z ogniem i gry na bębnach afrykańskich . Oba te warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem uczestników.

Data powstania: poniedziałek, 21 lis 2011 09:24
Data opublikowania: poniedziałek, 21 lis 2011 09:26
Opublikował(a): Zbigniew Podbielski
Zaakceptował(a): Zbigniew Podbielski
Artykuł był czytany: 2241 razy