Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

WIZYTA STUDYJNA w „Wiosce Garncarskiej” w Kamionce

Zgodnie z harmonogramem w dniu 16 sierpnia 2012r. zorganizowana została wizyta studyjna do „Wioski Garncarskiej” w Kamionce oraz wyjazd do kina „Helios” w Olsztynie.

Wzięło w niej udział 28 uczestników KIS oraz opiekunowie.

Wizyta w „Wiosce Garncarskiej” miała charakter informacyjny oraz integracyjny. Pozwoliła przybliżyć zasady funkcjonowania spółdzielni socjalnych oraz rozbudzić zainteresowania uczestników KIS tą formą aktywności zawodowej. Mogli oni zapoznać się ze sposobami promocji kultury regionalnej, poznać rolę starych technologii rzemieślniczych i ich opłacalność na konkurencyjnym rynku.

Zwiedzający wioskę mogli obejrzeć : garncarnię, izbę regionalną, starodawną stodołę mazurską, teatr wiejski, pracownię papieru czerpanego.  Podczas warsztatów rzemieślniczych z zakresu garncarstwa ( toczenie na kole ), malowania na szkle oraz wykonywania wyrobów ( pamiątek) z gliny uczestnicy wykazali się umiejętnościami manualnymi, a tym samym zapoznali z nową, relaksującą formą spędzania czasu wolnego.

Mazurski poczęstunek z regionalnym ciastem o nazwie KUCH był przyjemnym przerywnikiem podczas wizyty we wiosce. „Wioska Garncarska” jest przykładem regionów rolniczych ukazujących nowe sposoby pozyskiwania źródeł dochodu dla swoich mieszkańców, dlatego została wybrana jako interesujące i wartościowe  miejsce  dla niepracujących uczestników projektu „Piska Akademia Aktywności”.

Wspólny wyjazd do kina miał na celu wzmocnienie motywacji uczestników do aktywnego udziału w projekcie.  Przyczynił się również do nabycia nowych doświadczeń u osób, które ze względów finansowych nie mają możliwości skorzystania z tego typu  wyjazdów.

Podczas wyjazdu zapewniono uczestnikom posiłek. Miłym akcentem były rozdane na zakończenie wizyty studyjnej drobne upominki.

Data powstania: wtorek, 28 sie 2012 09:31
Data opublikowania: wtorek, 28 sie 2012 09:41
Opublikował(a): Zbigniew Podbielski
Zaakceptował(a): Zbigniew Podbielski
Artykuł był czytany: 1796 razy