Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Realizacja programu „Piskiej Akademii Aktywności„ w miesiącu wrześniu

Dobiegły końca warsztaty „Start w dorosłe życie” oraz „Warsztaty problemowe”.

W dniach 10-18 wrzesień 2012r. odbyły się „Warsztaty wizerunku i autoprezentacji”, łącznie 24h zajęć grupowych oraz indywidualne porady dotyczące wizerunku. Miały one na celu przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej od strony wizualnej; podkreślenie wagi pracy nad własnym wyglądem i sposobem zachowania podczas rozmów z pracodawcą.

W miesiącu wrześniu w każdej z 4 grup w ramach „Warsztatów ekonomii społecznej” odbyło się czterogodzinne spotkanie z przedstawicielem „Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej”( OWIES ) z Ełku dotyczące  ekonomii społecznej i spółdzielni socjalnych. Uczestnicy „Piskiej Akademii Aktywności” zapoznani zostali m.in. z przepisami dotyczącymi zakładania spółdzielni socjalnych oraz przykładami spółdzielni dobrze prosperujących nie tylko w naszym województwie, ale również  spółdzielni ogólnopolskich. Celem spotkania był również wzrost świadomości społecznej dotyczącej korzyści społeczno-gospodarczych wynikających z funkcjonowania  przedsiębiorstw i podmiotów ekonomii społecznej.

W ramach Warsztatów ekonomii społecznej, zgodnie z wnioskiem i harmonogramem projektu w dniach 26-27.09.2012r. odbyły się wizyty studyjne i warsztaty w wybranych warszawskich spółdzielniach socjalnych.

Data powstania: poniedziałek, 22 paź 2012 14:42
Data opublikowania: poniedziałek, 22 paź 2012 14:44
Opublikował(a): Zbigniew Podbielski
Zaakceptował(a): Zbigniew Podbielski
Artykuł był czytany: 1824 razy