Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Realizacja projektu „Pokonaj bariery z Piskim Klubem Integracji Społecznej” w miesiącu grudniu 2017 r.

W miesiącu grudniu kontynuowano realizację zajęć grupowych pod nazwą „Trening motywacyjny” oraz odbyło się ostatnie grupowe spotkanie w ramach „Warsztatów zaradzania czasem wolnym”. Uczestnicy projektu pod kierunkiem Trenera w dniu 13 grudnia 2017 r. współuczestniczyli w przygotowaniu spotkania inspirowanego świętami Bożego Narodzenia, z tradycyjnym poczęstunkiem i wspólnym śpiewaniem kolęd. Niespodzianką dla wszystkich była prezentacja talentu muzycznego uczestnika projektu, który uświetnił spotkanie grą na akordeonie.

Ostatni miesiąc był czasem intensywnej pracy podczas spotkań indywidualnych z psychologiem i doradcą zawodowym, łącznie zrealizowano 20 godz. w ramach „Terapii psychologicznej” i 30 godzin „Indywidualnych sesji z Kreatorem Kariery”.

Uczestnicy projektu nadal wypełniają warunki zawarte w postanowieniach kontraktów socjalnych, uczestniczą w zajęciach, podejmują działania związane ze zwiększeniem aktywności społecznej i zawodowej.

W bieżącym okresie, zgodnie z założeniami projektu osoby biorące udział w projekcie otrzymały bony na zakup usług leczniczych. Celem działania jest eliminowanie lub łagodzenie barier zdrowotnych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie lub powodujących oddalenie od rynku pracy. Po analizie potrzeb zdrowotnych beneficjentów projektu, wyłoniono 2 rodzaje usług leczniczych deklarowanych przez większość osób: usługi okulistyczne i stomatologiczne.

Data powstania: piątek, 22 gru 2017 13:42
Data opublikowania: piątek, 22 gru 2017 13:49
Data edycji: piątek, 16 lut 2018 08:35
Opublikował(a): Zbigniew Podbielski
Zaakceptował(a): Zbigniew Podbielski
Artykuł był czytany: 1415 razy
Ilość edycji: 1