Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Realizacja projektu „Piska Akademia Aktywności” listopad-grudzień 2010r.

KLUB   INTEGRACJI   SPOŁECZNEJ ( KIS )

Listopad

W miesiącu listopadzie we wszystkich grupach KIS odbyło się spotkanie dotyczące ekonomii społecznej, prowadzone przez doradców, działających w ramach projektu-   Warmińsko-Mazurska Sieć wsparcia Ekonomii Społecznej.  Poruszano tematy dotyczące Ekonomii Społecznej w Polsce i w Europie, przybliżono tematykę spółdzielni socjalnych i wytyczne dotyczące zakładania takich spółdzielni. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników.

 

Dnia 25 listopada 2010r. na wniosek uczestników KIS zorganizowano spotkanie promocyjno-integracyjne.  Było  ono okazją do zaprezentowania zdobytych na kursach „Podstawy cukiernictwa” i „Podstawy piekarnictwa” umiejętności. Uczestnicy samodzielnie przygotowali wyroby cukiernicze  oraz ich degustację, a najlepsze potrawy zostały nagrodzone słodkościami.

Grudzień

Konferencja podsumowująca realizację III Edycji projektu „Piska Akademia Aktywności”

17 grudnia 2010r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej „Hotelu nad Pisą” odbyła się konferencja na którą zaproszono uczestników projektu, przedstawicieli władz lokalnych oraz przedstawicieli instytucji współdziałających z Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piszu, a także pracowników socjalnych.

W skrócie przedstawiono działania realizowane w ramach projektu, jego założenia  oraz osiągnięte rezultaty. Uczestnicy z rąk Burmistrza Pisza –  Jana Alickiego otrzymali certyfikaty i zaświadczenia o ukończeniu zajęć / kursów / warsztatów. Kolejną częścią zamykającą uroczystość była prezentacja Dyrektor Ośrodka- Pani Elwiry Świetlickiej, w której przekazane zostało jak duże znaczenie ma praca nad sobą i odpowiednie nastawienie do życia oraz co tak naprawdę w życiu jest ważne.

Data powstania: środa, 22 gru 2010 12:22
Data opublikowania: środa, 22 gru 2010 12:23
Opublikował(a): Zbigniew Podbielski
Zaakceptował(a): Zbigniew Podbielski
Artykuł był czytany: 2049 razy