Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyjazd integracyjny dla uczestników KIS 11.07.2011

 

Wyjazd integracyjny dla uczestników KIS do „Wioski Garncarskiej” i kina „Helios” w Olsztynie

dnia 11.07.2011r

Zgodnie z harmonogramem zorganizowana została wizyta studyjna do „Wioski Garncarskiej” w Kamionce oraz wyjazd do kina „Helios” w Olsztynie. Wzięło w niej udział 52 uczestników KIS oraz dwóch opiekunów.

Wizyta w „Wiosce Garncarskiej” miała charakter informacyjny oraz integracyjny. Pozwoliła przybliżyć zasady funkcjonowania spółdzielni socjalnych oraz rozbudzić zainteresowania uczestników KIS tą formą aktywności zawodowej. Mogli oni zapoznać się ze sposobami promocji kultury regionalnej, poznać rolę starych technologii rzemieślniczych i ich opłacalność na konkurencyjnym rynku.

Zwiedzając wioskę można było obejrzeć :garncarnię, izbę regionalną, starodawną stodołę mazurską, teatr wiejski, pracownię papieru czerpanego.  Podczas warsztatów rzemieślniczych z zakresu garncarstwa ( toczenie na kole ), malowania na szkle oraz wykonywania wyrobów ( pamiątek) z gliny uczestnicy wykazali się umiejętnościami manualnymi, niejednokrotnie ujawniając ukryte talenty i jak sami stwierdzili odkryli nową, relaksującą formę spędzania czasu wolnego.

Mazurski poczęstunek z regionalnym ciastem o nazwie KUCH był przyjemnym przerywnikiem podczas wizyty we wiosce.

Wspólny wyjazd do kina miał na celu wzmocnienie motywacji uczestników do aktywnego udziału w projekcie.  Przyczynił się również do nabycia nowych doświadczeń u osób, które ze względów finansowych nie mają możliwości skorzystania z tego typu  wyjazdów.

Podczas wyjazdu zapewniono uczestnikom posiłek.

 

Data powstania: poniedziałek, 25 lip 2011 12:36
Data opublikowania: poniedziałek, 25 lip 2011 12:41
Data edycji: poniedziałek, 25 lip 2011 12:47
Opublikował(a): Zbigniew Podbielski
Zaakceptował(a): Zbigniew Podbielski
Artykuł był czytany: 2129 razy
Ilość edycji: 2