Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

WYJAZD INTEGRACYJNY DLA UCZESTNIKÓW PAL do „Kaczego Bagna” - Miejsca Inicjatyw Pozytywnych w dniach 11-14.08.2011r

WYJAZD INTEGRACYJNY DLA UCZESTNIKÓW PAL

do „Kaczego Bagna” - Miejsca Inicjatyw Pozytywnych w dniach  11-14.08.2011r

Zgodnie z harmonogramem zorganizowany został wyjazd integracyjno-aktywizujący do „Kaczego Bagna” w Kurzętniku.  Wzięło w nim udział 21 uczestników Programu Aktywności Lokalnej oraz trzech opiekunów.

„Kacze Bagno” to niezależny ośrodek kultury i edukacji. Alternatywne formy edukacji oraz pracy z grupami zaczerpnięte zostały z morskiego wychowania stosowanego podczas „Szkół pod żaglami”.

Program pobytu skupiał się na kształtowaniu charakteru i osobowości uczestników oraz rozwijaniu ich zdolności organizacyjnych, wyzwalał inicjatywy młodych ludzi, inspirował do podejmowania nowych działań, a przede wszystkim pobudzał wyobraźnię i integrował. Młodzież brała udział w warsztatach: tańca z ogniem, szczudlarskich, pieczenia chleba, teatralnych, integracyjnych, gry na bębnach afrykańskich.

Podczas czterodniowego pobytu organizowane zajęcia wzmacniały poczucie własnej wartości uczestników  i pozwoliły sprawdzić swoje możliwości. Wspólna praca przy organizacji zajęć i przygotowywaniu posiłków umożliwiła lepsze poznanie się uczestników i niwelowanie niewłaściwych zachowań. Organizowane warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży, zainspirowały ich do kontynuowania i doskonalenia nabytych umiejętności po powrocie do  domu.

Zgodnie z mottem  „Kaczego Bagna”:

„Powiedz a zapomnę, pokaż a zapamiętam, pozwól przeżyć a zrozumiem”

Konfucjusz

pobyt tam był niezapomnianym przeżyciem oraz szkołą życia dla młodych ludzi.

Data powstania: czwartek, 1 wrz 2011 14:54
Data opublikowania: czwartek, 1 wrz 2011 14:55
Opublikował(a): Zbigniew Podbielski
Zaakceptował(a): Zbigniew Podbielski
Artykuł był czytany: 2299 razy