Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

REALIZACJA "PAA" W MIESIACU WRZEŚNIU

W miesiącu wrześniu zrealizowano Warsztaty wizerunku i autoprezentacji. Na zajęciach  uczesnicy mogli rozwinąć umiejętność dostosowywania swojego wizerunku do konkretnych sytuacji w tym do rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Mogli poznać funkcje wizerunku, jego wpływ na postrzeganie nas przez innych, ale także wpływ na samoocenę i samopoczucie.

W dwóch grupach szkoleniowych dobiegły końca „Warsztaty problemowe” na których poruszano tematy związane z mediacją, uzależnieniami, problemami wychowawczymi i innymi zgłaszanymi przez uczestników.

W bieżącym miesiącu odbywały się Warsztaty ekonomii społecznej przybliżające uczestnikom zagadnienia dotyczące m.in. funkcjonowania spółdzielni socjalnych, zakładania własnej działalności wraz z możliwością uzyskania dofinansowania.

Spośród wszystkich uczestników projektu 60 osób skierowano na kursy i szkolenia zawodowe. Na początku września rozpoczęły się spotkania dla osób zainteresowanych kursem prawa jazdy - 25 uczestników. Natomiast w połowie miesiąca odbyły się pierwsze zajęcia z kursu „Operator wózków widłowych” - 21 uczestników.

W ramach działań o charakterze środowiskowym w dniu 20.09.2013 odbył się Piknik Rodzinny dla wszystkich uczestników projektu oraz ich rodzin. Głównym punktem programu był teatrzyk. Aktorzy przygotowali przedstawienie w którym wzięła udział publiczność, a w szczególności dzieci. Następnie przy dźwiękach muzyki najmłodsi uczestnicy pikniku wraz z rodzicami spędzali czas na zaproponowanych przez animatorów zabawach i konkurencjach. Każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności w Kąciku Kreatywnych Pomysłów rysując, lepiąc z kolorowej masy solnej, plasteliny lub wykonując rozmaite prace z wykorzystaniem koralików, makaronu, bibuły, piórek itp.  Uśmiechy na małych buziach i radość dzieci potwierdziły sens i potrzebę realizacji takich przedsięwzięć.

Łącznie w pikniku wzięło udział 89 osób. Celem spotkania była integracja, budowanie  prawidlowych relacji interpersonalnych oraz propagowanie spędzania czasu wolnego w sposób aktywny, kreatywny wspólnie z rodziną, dziećmi.

Sporządziła: Małgorzata Jędrzejczyk

Data powstania: poniedziałek, 30 wrz 2013 11:50
Data opublikowania: poniedziałek, 30 wrz 2013 11:50
Opublikował(a): Sławomir Muras
Zaakceptował(a): Sławomir Muras
Artykuł był czytany: 1827 razy