Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

REALIZACJA PROGRAMU „PISKA AKADEMIA AKTYWNOŚCI” W MIESIĄCU: MAJ 2014 r.

Do dnia 19 maja 62 osoby podpisały deklaracje uczestnictwa w projekcie (38 kobiet i 24 mężczyzn).Spośród zrekrutowanej grupy 30 osób zamieszkuje tereny wiejskie.

Uczestnicy zostali wstepnie podzieleni na dwie grupy szkoleniowe, które następnie rozpoczeły cykl zajęć pod nazwą  „Trening motywacyjny”.

Pierwsze zajęcia z uczestnikami w wieku 18-30 lat, odbyły się od 7 maja, a osoby w wieku 31-64 lat rozpoczęły zajęcia od 19 maja.

Przedmiotem warsztatów była motywacja do poszukiwania pracy i osiągania wyznaczonych celów. Uczestnicy uczyli się jak pracować nad sobą w sferze osobistej, społecznej i zawodowej oraz pokonywać lęk przed zmianą i panować nad własnymi emocjami.

Urozmaiceniem warsztatów były zajęcia na świeżym powietrzu,w któych uczestnicy bardzo chętnie i aktywnie brali udział. Podsumowaniem warsztatów „Trening motywacyjny” był cykl autoprezentacji gdzie przedstawiano symulację rozmów kwalifikacyncyh.

Zajęcia zostały bardzo wysoko ocenione przez uczestników, a frekwencja pomimo dużej intensywności spotkań była wzorcowa.

Jako  następny do realizacji zaplanowano „Trening kompetencji i umiejetności społecznych”, który rozpocznie się w pierwszych dniach czerwca.

 

Data powstania: piątek, 30 maj 2014 11:26
Data opublikowania: piątek, 30 maj 2014 13:59
Opublikował(a): Zbigniew Podbielski
Zaakceptował(a): Zbigniew Podbielski
Artykuł był czytany: 1695 razy