Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

REALIZACJA PROGRAMU „PISKA AKADEMIA AKTYWNOŚCI” W MIESIĄCU: LIPIEC 2014 r.

W m-cu lipcu kontynuowano realizację przewidzianych w harmonogramie bloków szkoleniowych.

Grupy II A i II B zakończyły warsztat p.n. „Trening kompetencji i umiejętności społecznych” – realizowany w formie zajęć grupowych i indywidualnych z psychologiem oraz Warsztaty doradztwa zawodowego. Celem indywidualnych konsultacji i spotkań grupowych z doradcą zawodowym było:

zwiększenie kompetencji zawodowych, nabycie umiejętności poszukiwania pracy oraz tworzenie dokumentów aplikacyjnych.

Grupy I A i I B ukończyły Warsztaty doradztwa zawodowego oraz szkolenie p.n. „Start w dorosłe życie”. Przedmiotem szkolenia było ukazanie wartości rodziny i zasad prawidłowego jej funkcjonowania, zwiększenie wiedzy na temat świadomego planowania rodziny oraz kształtowanie świadomości i odpowiedzialności społecznej.

Z dniem 1.08 rozpoczynają się długo wyczekiwane kursy i szkolenia zawodowe. Pierwszym w kolejności jest kurs prawa jazdy kat B (I grupa – 14 osób), kurs sprzedawcy z obsługą kasy fiskalnej i programem magazynowym (18 osób) oraz kurs opiekuna osoby starszej z modułem języka niemieckiego (13 osób).

Uczestnicy po konsultacji z doradcą zawodowym i zgodnie z własnymi predyspozycjami i potrzebami dokonali wyboru konkretnych szkoleń i kursów. Łączenie do udziału w kursach i szkoleniach skierowano 55 osób.

Data powstania: czwartek, 7 sie 2014 09:28
Data opublikowania: czwartek, 7 sie 2014 09:32
Opublikował(a): Sławomir Muras
Zaakceptował(a): Sławomir Muras
Artykuł był czytany: 1663 razy