Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka do Olsztyna uczestników Piskiej Akademii Aktywności

W dniu 14 lipca 2009r. 66 uczestników Klubu Integracji Społecznej wzięło udział w wycieczce do Olsztyna.

Głównym punktem programu wycieczki była wizyta w najnowocześniejszym w naszym regionie Centrum Kinowym „Helios” oraz seans filmowy pt. „U Pana Boga za miedzą”.

Zaprezentowana komedia rozbawiała barwnym ukazaniem ludzkich przywar oraz dowcipnymi dialogami. Radosny nastrój uczestników pozwolił na pełny relaks i czerpanie przyjemności z przebywania w nowym miejscu.

 

Następnie zwiedzano Muzeum Warmii i Mazur, umiejscowione w olsztyńskim zamku. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z historią zamku, jego architekturą  oraz  obejrzenia ciekawych eksponatów z XIV wieku.

Nowym doświadczeniem było obejrzenie ekspozycji sztuki współczesnej, która zarówno fascynowała jak i szokowała uczestników.

Dla większości było to pierwsze spotkanie ze sztuką oraz pierwsza okazja do zobaczenia siedziby Mikołaja Kopernika, który pełnił funkcję administratora zamku w latach 1516-21 .

Podtrzymując wyjątkowy klimat spotkania wycieczkowicze udali się na obiad do restauracji położonej w centrum starówki.

 

Program wyjazdu zrealizowano w całości. Uczestnicy, chociaż troszkę zmęczeni, jednakże w wyśmienitych nastrojach, wrócili do Pisza.

 

Data powstania: piątek, 7 sie 2009 11:09
Data opublikowania: piątek, 7 sie 2009 11:11
Opublikował(a): Zbigniew Podbielski
Zaakceptował(a): Zbigniew Podbielski
Artykuł był czytany: 2254 razy