Realizacja projektu „Piska Akademia Aktywności” w październiku 2009
PAŹDZIERNIK 2009
KLUB INTEGRACJI SPOŁECZNEJ
W miesiącu październiku odbyły się ostatnie zajęcia grupowe z mediatorem w grupie KIS 1 .
W dniach 19-23 październik odbyły się grupowe spotkania z przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu, podczas których przedstawione zostały aktualne oferty pracy, usługi realizowane przez urząd pracy mające na celu ułatwienie bezrobotnym znalezienie zatrudnienia. Uczestnicy spotkań zapoznani zostali z instrumentami rynku pracy wspomagającymi pośrednictwo pracy.
16 października zakończono szkolenie pod nazwą - „Technolog robót wykończeniowych” realizowane w ramach projektu „PAA”. Spośród sześciu zgłoszonych osób pięć uzyskało wynik pozytywny. Szkolenie obejmowało razem 90 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, podczas których uczestnicy zdobywali wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania prac remontowo - wykończeniowych. Uczestnicy otrzymali od organizatora szkolenia podręczniki oraz materiały opracowane przez wykładowców.
Realizowane były również konsultacje indywidualne z psychologiem i doradcą zawodowym.
PROGRAM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ
W dniu 1 października odbyły się dodatkowe spotkania grupowe w grupie PAL 2 w ramach Treningu kompetencji i umiejętności społecznych. Zajęcia prowadzone przez psychologa zorganizowano na wniosek uczestników projektu.
Równolegle uczestnicy brali udział w indywidualnych spotkaniach z psychologiem. Każdy z uczestników „PAA” do zakończenia realizacji projektu powinien odbyć dwie indywidualne konsultacje z psychologiem i jedną z doradcą zawodowym..
W miesiącu wrześniu 48 osób biorących udział w projekcie „PAA” zostało skierowanych za pośrednictwem biura pracy do wykonywania prac społecznie użytecznych. W miesiącu październiku każda z tych osób miała do przepracowania po 40 godzin . Miejscem wykonywania prac są szkoły gminne, świetlice wiejskie, jednostki samorządu terytorialnego na terenie miasta i gminy Pisz. Wykonywana praca pozwala nie tylko wzmocnić domowy budżet rodzin, ale zwłaszcza ma na celu reintegrację zawodową osób, umożliwienie im wykazania się umiejętnościami i pokazania się pracodawcom jako sumienni i odpowiedzialni pracownicy.