Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka turystyczno-integracyjna

W dniu 27 lipca w ramach projektu „Piska Akademia Aktywności”

78 osób z rodzin objętych  Programem Aktywności Lokalnej  (26 rodziców i 52 dzieci) wzięło udział w autokarowej wycieczce do Wioski Indiańskiej i Jurajskiego Parku Dinozaurów w Jurowcach koło Białegostoku .

 

Program wycieczki przewidywał pobyt w Wiosce Indiańskiej, podczas którego zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci i dorosłych tj.:

    malowanie barw wojennych

    przejażdżka konna

    strzelanie z łuku, z wiatrówki

    walki na równoważni szejeńskiej

    przeciąganie liny

    ognisko, przy którym były pieczone  kiełbaski,

-   inne atrakcje.

Uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z kulturą i zwyczajami indian oraz rękodziełem indiańskim.

 

Następnym punktem wycieczki było Zwiedzanie Jurajskiego Parku Dinozaurów. Wszystkie osoby, pod opieką przewodnika odbyły spacer ścieżką edukacyjną z dinozaurami, podczas której zostały zapoznane z gatunkami tych niezwykłych gadów i ich zwyczajami.

Po wyjątkowej lekcji dotyczącej życia prehistorycznych zwierząt dzieci miło spędzały czas na placu zabaw.

 

          Program wycieczki został zrealizowany w całości. Ciekawe opowiadania przewodnika w Wiosce Indiańskiej, a także kolorowe rekwizyty związane z ubiorem Indian oraz wspaniałe makiety prehistorycznych gadów jakie można było oglądać w Jurajskim Parku Dinozaurów zapadną na długo w pamięci szczególnie najmłodszych.

 

         Wycieczka miała na celu integrację uczestników projektu oraz wspieranie budowania pozytywnych relacji międzyosobowych w rodzinach objętych Programem Aktywności Lokalnej (PAL).

Oderwanie rodziców od ich codziennych trosk i kłopotów, wspólny odpoczynek z dziećmi oraz poznawanie nowych i ciekawych miejsc (nie zawsze dostępnych ze względu na koszty oraz odległość) wywołało pozytywny  nastrój uczestników.

Rodzinnie spędzony czas podczas zabaw w Wiosce Indiańskiej oraz zaangażowanie dorosłych miały korzystny wpływ na wzmocnienie więzi rodzinnych.

Data powstania: piątek, 7 sie 2009 11:12
Data opublikowania: piątek, 7 sie 2009 11:13
Opublikował(a): Zbigniew Podbielski
Zaakceptował(a): Zbigniew Podbielski
Artykuł był czytany: 2303 razy