Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Realizacja projektu "Piska Akademia Aktywności" w miesiącu listopadzie 2009

LISTOPAD 2009

W miesiącu listopadzie w grupach KIS i grupach PAL odbyły się spotkania organizacyjne z koordynatorem projektu. Wspólnie z uczestnikami podjęto decyzję o zorganizowaniu spotkania integracyjno– szkoleniowego.

 

W  KLUBIE  INTEGRACJI SPOŁECZNEJ

Dnia 27 listopada odbyło się  szkolenie pod nazwą „Sztuka autoprezentacji” przeprowadzone przez doświadczonych trenerów- praktyków. Uczestnicy zostali zapoznani z pojęciami zawiązanymi z pozytywnym budowaniem własnego wizerunku oraz różnymi technikami autoprezentacji. Takie działania niewątpliwie przyczynią się do wzrostu pewności siebie uczestników w kontaktach z innymi , a także do wywierania pozytywnego  „pierwszego wrażenia”. Dla każdej z osób biorących udział w szkoleniu zostały rozdane drobne upominki.

Z okazji zbliżających się andrzejek uczestnicy  przygotowali gry, zabawy i wróżby andrzejkowe. Zorganizowano wspólne lanie wosku, które jest nieodłączną tradycyjną zabawą andrzejkową oraz  wróżono za pomocą numerologii, przeprowadzono gry losowe i inne zabawy ( „ odwrócone kubeczki”, „losowanie kolorów”, „ magiczne liczby” ).

 

W  PROGRAMIE  AKTYWNOŚCI  LOKALNEJ

W ramach projektu „PAA” począwszy od dnia 7  listopada w  trzy kolejne soboty odbywały się warsztaty plastyczne dla uczestników PAL wraz z dziećmi. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, malowali witraże na szkle oraz przygotowywali stroje karnawałowe dla swoich dzieci.

W dniu 26 listopada odbyło się andrzejkowe spotkanie integracyjne, na które osoby biorące udział w PAL przyszły wraz z dziećmi. Przy wspólnej zabawie przeprowadzono konkursy i wróżby andrzejkowe. Rodzice przygotowali dla swoich pociech lanie wosku, zabawy z przekuwaniem papierowego serca,  losowanie przyszłych zawodów i inne atrakcyjne zabawy związane z andrzejkami. Dzieci zaprezentowały się w strojach karnawałowych, które razem z rodzicami wykonały na warsztatach plastycznych. Niewątpliwie, była to okazja do wspólnego i miłego oraz pożytecznego spędzenia wolnego czasu rodziców z dziećmi.

W miesiącach październiku i listopadzie Asystenci rodzin kontynuowali spotkania domowe z rodzinami objętymi PAL w których zdecydowano o wydłużeniu spotkań na kolejne tygodnie.

Data powstania: poniedziałek, 7 gru 2009 10:15
Data opublikowania: wtorek, 22 gru 2009 12:34
Opublikował(a): Zbigniew Podbielski
Zaakceptował(a): Zbigniew Podbielski
Artykuł był czytany: 2086 razy